Nieuwe opdracht als Test Manager bij Catom

Berry bij Catom/OKIk heb een nieuwe opdracht als Test Manager bij Catom. Catom is een snelgroeiend bedrijf in de handel, distributie en verkoop van conventionele en hernieuwbare brandstoffen en smeermiddelen. Het bedrijf richt zich op vier primaire activiteiten in het downstream segment van de oliemarkt: groothandel, verkoop via een vrachtwagennetwerk aan eindgebruikers in de zakelijke markt op land (wederverkoop), verkoop via een eigen vloot bunkerboten en bunkerstations aan eindgebruikers in de zakelijke markt op water (wederverkoop) en exploitatie van tankstations met winkels (retail).

Catom koopt alle 300 Nederlandse BP-tankstations en een deel van de bijbehorende activiteiten. De overname wordt op 1 december 2025 afgerond na goedkeuring door toezichthouders, waarna in 2026 de stations geleidelijk worden omgekleurd naar het merk OK.  Alle medewerkers behouden hun baan bij Catom.

Belangrijke details over de overname:
  • Aantal stations: Het betreft alle 300 Nederlandse BP-tankstations, inclusief 15 laadpleinen en bijbehorende wagenparkactiviteiten.
  • Merkwijziging: De stations worden uiteindelijk omgebouwd naar het OK-merk, waardoor het netwerk van Catom/OK uitgroeit tot meer dan 400 locaties.
  • Overgang voor klanten: Tot de omkleuring, die na de afronding van de transactie start, verandert er niets voor de klant. Het FreeBees-spaarprogramma blijft behouden.
  • Medewerkers: Ongeveer 1.000 medewerkers van BP worden overgenomen door Catom en behouden hun baan.
  • Afronding: De verwachting is dat de transactie eind 2025 zal worden afgerond, afhankelijk van goedkeuring door toezichthoudende autoriteiten.
  • BP blijft actief: BP blijft wel actief in Nederland met onder andere de raffinaderij in Rotterdam, Castrol en de divisie voor luchtvaartbrandstoffen. 

Als Test Manager ben ik verantwoordelijk voor de migratie van de BP-tankstations en Nederland naar de backend-architectuur van Catom (merk: OK), met als uitgangspunt dat de BP-stations blijven opereren onder de huidige branding, frontoffice en werkprocessen.

De migratie betreft uitend de onderliggende data- en systeemintegraties, niet de winkelvloer.